SPECYFIKA SPRZĄTANIA

Dokładne, higieniczne sprzątanie wymaga wiedzy, odpowiedniego sprzętu i stosowania się do europejskich wytycznych. Istnieje spora różnica pomiędzy zwykłym odkurzeniem i umyciem podłogi tak, jak się to robi na co dzień w mieszkaniu, a sprzątaniem obiektów handlowych, usługowych czy lokali specjalnego przeznaczenia. W pracy kierujemy się standardami „Gwarant Czystości i Higieny” oraz ISO 9001, dlatego nasi klienci mogą być pewni naszych usług. Ponadto stosujemy wyłącznie bezpieczne środki chemiczne, gwarantujące głębokie czyszczenie również trudno dostępnych miejsc.

Eliminujemy brud, kurz, zabrudzenia remontowe, a także wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, bakterie, wirusy i grzyby. W zależności od potrzeb klienta, rodzaju powierzchni i wymagań stawianych przez normy i przepisy, dobieramy różny rodzaj środków czyszczących i poświęcamy procesowi odpowiednią ilość czasu.

Czystość jest pojęciem subiektywnym, a poprzez stworzenie procedur można osiągnąć odpowiedni stan czystości, który jest inny dla lokali mieszkalnych, inny dla hal produkcyjnych, a jeszcze inny dla pomieszczeń medycznych. Dostosowując procedury i specyfikę sprzątania do konkretnych wymagań, możemy zaoferować najwyższej jakości usługę w cenie skorelowanej do potrzeb i możliwości klienta. Na proces czyszczenia wpływa kilka czynników:

  • działanie mechaniczne – wpływ sił tarcia na zabrudzone miejsce;
  • działanie chemiczne – określa optymalną temperaturę roztworu roboczego;
  • temperatura – im wyższa temperatura, tym gwałtowniejsza i szybsza reakcja;
  • czas – czas działania środka chemicznego od jego nałożenia do momentu zebrania go z mytej powierzchni.

Wspomniane wyżej czynniki są od siebie ściśle zależne. Brak jednego zwiększa udział pozostałych. Pamiętając o tym możemy dokładnie określić ich proporcje, tak aby usunąć zabrudzenie w możliwie najkrótszym czasie, przy optymalnych kosztach.

W zależności od rodzaju podłoża dobieramy różne preparaty i formy czyszczenia, które będą najbardziej skuteczne. Atutem, wyróżniającym naszą firmę jest wykorzystywanie ekologicznych środków czystości, maksymalnie skutecznych, a jednocześnie neutralnych dla środowiska naturalnego i osób przybywających wewnątrz obiektów. Korzystając z naszych usług możesz być pewien, że preparaty, których używamy będą zabójcze, ale jedynie dla bakterii i mikroorganizmów, natomiast dla ludzi – całkowicie bezpieczne.